Calificare pentru Timișoara, Deva, Galați și gazdele de la Tg. Secuiesc

KSE Tg Secuiesc a obținut cea mai clară victorie a sferturilor de finală din Campionatul Național de fotbal în sală pentru juniorii U19. Gazda turneul final a învins la zece goluri diferență recenta finalistă a Cupei României, Dunărea Călărași.

Deținătoarea Cupei, Autobergamo Deva a obținut calificarea cu 8-4, dar după ce a fost condusă la pauză (3-2). La 5-4 pentru deveni, trupa din Odorheiu Secuiesc a jucat cu portar-zburător și în felul acesta a pierdut la patru goluri diferență.

Citiți și: Declinul unei campioane: City’us, ca retrogradată

Sfertul de finală Informatica – Internazionale s-a decis lovituri de departajare, după 2-2 în 40 de minute. A  fost nevoie de câte 9 lovituri de fiecare parte, pentru timișoreni executând și marcând amândoi portarii.

United Galați a făcut 5-0 din prima repriză a meciului cu Sighișoara și, chiar dacă a fost 5-2, la pauză, moldovenii n-au avut probleme.